Šubariću zvoni u ušima od osmice, Dabro na klupi, Miško i tuzlanski jarani skliznuli s vrha…

Neki vinkovački nogometaši koji egzistiraju na domaćoj sceni neće po dobrome pamtiti vikend iza nas. Pojedinci su osuđeni na klupu, a neki su igrali, no kako su prošli – bolje da i nisu…

Dion Drena Beljo (Istra 1961) izvrsno su DDB i suigrači otvorili Derby della Učka odigran u Puli u okviru 11. kola Prve HNL; Beljo je u 18. minuti asistirao za 1:0. A onda – potop! Rijeka je prije promjene strana okrenula na 1:4. U 52. je bilo 1:5, a do kraja 3:6… Mladi Osijekov napadač na posudbi u Istri 1961 na terenu je proveo svih 90 minuta. Uzgred, Puljani su ostali na 8. mjestu, s jednakim brojem bodova kao i sedmoplasirani Šibenik, ali i utakmicom manje.

Slavko Blagojević (Istra 1961) Finta je u domaćem debaklu protiv Rijeke participirao do 89. minute kada ga je na terenu zamijenio Desio. Teško se nosio s raspoloženim riječkim veznim redom, a početkom nastavka, u 46. minuti, zaradio je žuti karton, četvrti ovosezonski.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) u 12. kolu Premijer lige Širokobriježani su gostovali kod Zrinjskog u Mostaru gdje su nakon samo 28 minuta gubili 3:0. Do kraja su inkasirali još jedan pogodak, a Čuljak je na terenu bio do 69. minute kada ga je zamijenio kolega Kolega. Četiri minute ranije iskusni lijevi bočni, koji se kao ni ostatak ekipe nije proslavio u ovoj utakmici, dobio je žuti karton. Široki Brijeg je pozicioniran na 9. mjestu prvenstvene ljestvice s pet bodova više od zone ispadanja.

Marko Dabro (Lokomotiva) eto, dogodilo se i to; Dabro po prvi put u aktualnoj sezoni nije našao mjesto u udarnoj postavi Lokosa koji su se odličnom igrom u 2. poluvremenu uspješno obračunali sa Slavenom Belupom. Treći strijelac lige u igru je ušao tek u 81. minuti umjesto Kačavende.

Renato Kelić (Chonburi) iskusni, 31-godišnji stoper, član je tajlandskog Chonburija koji je u 5. kolu tamošnjeg prvenstva izgubio na domaćem terenu Chiangraia rezultatom 3:2. Kelić je uglavnom standardan u trenutno drugoplasiranoj momčadi lige, preskočio je samo jednu utakmicu, u preostale četiri imao je maksimalnu minutažu.

Petar Mišić (Tuzla City) do sudačke nadoknade Tuzlaci su u derbiju protiv Sarajeva imali tri važna boda u džepu, ali onda im je matematiku pokvario Ahmetović pogotkom za 1:1. Mišić je po prvi put ove sezone na terenu odradio cijelu utakmicu. Inače, nakon ovog remija Tuzla City je skliznula s vrha ljestvice na poziciju broj 2. Lider je sada Zrinjski s 27 bodova, Tuzla City ima 26, ali i utakmicu manje. Sarajevo je na 3. mjestu s već popriličnim zaostatkom, ima 18 bodova.

Matej Mitrović (Club Brugge) i dalje bez minutaže, službeno ozlijeđen, neslužbeno u neobjašnjivoj nemilosti trenera Clemonta. Nedavno je potpisao novi ugovor, a potom – nestao s radara. Inače, Club Brugge je u 10. kolu belgijskog prvenstva na gostovanju kod Anderlechta odigrao 1:1. I s prvog mjesta pao na četvrto. Preskočili su ga Eupen, Antwerp i Royal Union koji trenutno imaju po bod više.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) u prošlom kolu protiv Kisvarde nije ulazio s klupe, a u 8. kolu OTP Bank Lige u kojem je njegova momčad na domaćem terenu slavila protiv Mezokovesda 2:0 ušao je u igru u 77. minuti umjesto Kozaka. Prethodno su postignuta oba pogotka. Puskas Akademia je na 5. mjestu s pet bodova manje od vodećih Ferenvcarosa i Kisvarde.

Dario Rugašević (Radomlje) još uvijek se oporavlja od prijeloma potkoljenice.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) Šubiju vjerojatno još uvijek zvoni u ušima od sinoćnje kanonade na Maksimiru gdje je su raspoloženi domaći ofenzivci do vrha napunili njegovu mrežu; Dinamo – HD 8:0! Ipak, više pogodaka od Šubarića na jednoj prvenstvenoj HNL utakmici primili su Adis Brković, golman Dubrovnika protiv Hajduka (0:9, sezona 1992.), te Stipe Rebić, vratar Pazinke protiv Croatije (1:10, sezona 1993/94.). Šubarić protiv Dinama nije kriv ni za što, no svejedno smo sigurni da je iza njega noć bez sna. HD je na začelju s bodom manje od Slavena Belupa. I s 31 primljenim pogotkom.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) napokon starter, na maksimirskom terenu odradio je 67 minuta, tada je bilo još koliko-toliko podnošljivih 5:0. Praktički bez ikakvog učinka.

Filip Uremović (Rubin Kazan) – naš reprezentativac u 10. kolu ruskog prvenstva – u kojem je njegova momčad pretrpjela domaći 0:1 poraz od Nizhny Novgoroda – nije igrao zbog žutih kartona. Rubin je desetoplasirana momčad ruskog prvenstva u konkurenciji 16 klubova.

Dario Župarić (Portland Timbers) u novoj pobjedi Timbersa, četvrtoj uzastopnoj, a sedmoj u posljednjih osam utakmica koliko traje njihov niz neporaženosti, Župarić je sa svojom 13-icom na leđima odlično odradio svih 90 minuta protiv Intera Miamija (1:0).