
U tijeku su upisi za devetu generaciju polaznika škole optike u Edukacijskom centru za svjetlovodne tehnologije koju organizira i provodi Tehnološki park Vinkovci.
O tome smo već informirali, no nije zgorega ponoviti kako je riječ o edukaciji za zanimljivo, traženo i izuzetno dobro plaćeno zanimanje. Upisi traju do ponedjeljka (3. srpnja) u 9 sati, kada će i započeti petodnevni 40-satni edukacijski ciklus koji uključuje teorijski dio, ali i rad u realnim uvjetima.
Polaznici se na ovoj edukaciji nudi usvajanje znanja za spajanje optičkih niti, kao i znanja o najnovijim sustavima mikrocijevne tehnologije bez koje nema razvoja pametnih gradova i općina. Radnika u tom sektoru na tržištu rada kronično nedostaje!
Iz Tehnološkog parka Vinkovci poručuju kako je preostalo još nekoliko mjesta za upis, stoga pozivaju fizičke, ali i pravne osobe da pošalju svoje djelatnike na ovo vrijedno osposobljavanje. Prijave se zaprimaju na e-mail ecst@tp-vk.hr.