Tek 15 minuta nadahnuća bilo je premalo; Orijent 1919 – Cibalia 3:1

Orijent je danas na Krimeji s 3:1 uzvratio Cibaliji za vinkovački poraz

Cibalijina silazna putanja nastavljena je i na riječkoj Krimeji gdje su vinkovački nogometaši u 16. kolu Prve nogometne lige protiv domaćeg Orijenta pretrpjeli treći prvenstveni poraz. Koji se može sažeti vrlo jednostavno; kako su igrali, tako su i prošli!

Nagovještaj takvog epiloga dogodio se u 34. minuti u kojoj je Črnko iz slobodnjaka, iskosa zdesna, ubacio loptu na prvu vratnicu gdje ju je presreo Ibiši koji ju je uz Mihaljevićevu pomoć smjestio iza leđa Križanovića, ovosezonskog debitanta u Prvoj nogometnoj ligi. Pogodak je pripisan Mihaljeviću – dakle, autogol…

S tih 1:0 domaći su okončali prvo poluvrijeme u kojem su, zanimljivo, načinili samo dva prekršaja! Agresija im protiv bljedunjave Cibalije – koja je u prvih 45 minuta u okvir Zadrina gola uputila samo jedan udarac, onaj sramežljivi Mihaljevićev iz 19. minute – zapravo i nije trebala.

Početkom nastavka Riječani su udvostručili prednost nakon što je Braut probio Išasegija, pa zavrnuo srce kaznenog prostora gdje je Črnko trznuo čelom za 2:0. A malo kasnije Oršolić je s gol-crte izbio Ibišijevu loptu za 3:0.

Tek u posljednjih pola sata Cibalia je počela pokazivati znakove života. Angažiraniji pristup isplatio se u 64. minuti kada je Dogan iz blizine zabio za 2:1. No, tračak nade koji se ukazao Vinkovčanima ugasio je Monjac u 79. minuti nakon još jedne Črnkove asistencije. Tek 15-ak minuta nadahnuća bilo je dečkima trenera Radotića nedostatno za pozitivan rezultat.

ORIJENT 1919      3

CIBALIA                1

RIJEKAStadion Krimeja. Gledatelja 250. Sudac: Marino Majstrović (Split) 6,5. Pomoćnici: Matej Pavić (Split) i Stipe Brajković (Šibenik). Četvrti sudac: Ante Jurić (Split). Delegat: Zvonko Polić (Pleternica).

STRIJELCI: 1:0 – Mihaljević (34-ag), 2:0 – Črnko (47), 2:1 – Dogan (64), 3:1 – Monjac (79).

ORIJENT 1919 (4-3-2-1): Zadro 6,5 – Braut 7, Jukičić 6,5, Tadejević 6,5, Travaglia 6,5 – Mohorovičić 6,5 (od 62. Fatić -), Putnik 6,5, Črnko 8 (od 85. Ivančić -) – Monjac 7, Dujmović 6,5 (od 62. Zrilić -) – Ibiši 7 (od 69. Dukađin -). Trener: Fausto Budicin 7.

CIBALIA (4-2-3-1): Križanović 5,5 – Unušić 5,5 (od 83. Miljanić -), Oršolić 5,5, Stanić 5,5, Rugašević 5,5 – Mikolčić 6,5 (od 61. Smajić -), Diyoke 5,5 – Bubnjar 5,5, Mihaljević 5,5, Išasegi 5,5 – Perić-Komšić 5 (od 46. Dogan 7). Trener: Tomislav Radotić 5,5.

Žuti kartoni: Oršolić (19), Črnko (53), Monjac (60), Stanić (71), Tadejević (90).