Tomislav Čuljak u momčadi kola BiH Premijer lige, Dario Župarić u finalu Zapada MLS-a!

Tomislav Čuljak klizećim startom u sudačkoj nadoknadi spasio bodove Širokobriježanima

Ni ovaj ponedjeljak nije izuzetak; evo pregleda učinka vinkovačkih nogometaša razasutih diljem globusa…

Dion Drena Beljo (Istra 1961) odigrao cijelu utakmicu na Poljudu gdje su neuvjerljivi Puljani u 17. kolu Prve HNL pretrpjeli uvjerljiv poraz, Hajduk je bio bolji s 4:0. Belji se trud ni ovom zgodom nije mogao osporiti, u tom segmentu ovaj sportaš od glave do pete naprosto ne može zakazati, ali nije išlo… U 43. minuti dobio je žuti karton preoštrog starta. I nakon splitskog poraza Istra 1961 je ostala osma, iza nje su još Slaven Belupo (dva boda manje) i HD (osam bodova manje).

Slavko Blagojević (Istra 1961) zbog ozljede izvan stroja do kraja jesenskog dijela sezone.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) nakon više od mjesec dana našao se u širokobriješkoj momčadi. Štoviše, čak i u najboljoj momčadi 18. kola BiH Premijer lige! Odigrao je cijelu utakmicu u domaćoj 2:1 pobjedi protiv Sarajeva. U 5. minuti nadoknade klizećim startom s gol-crte je izbio loptu koju je prema praznoj mreži uputio Oremuš i tako spasio dva boda svojoj momčadi koja se nalazi na diobi 4. mjesta premijerligaške ljestvice s jednakim brojem bodova i lošijom gol-razlikom u odnosu na banjalučki Borac.

Marko Dabro (Lokomotiva) četvrti strijelac lige ostao je bez minutaže u 1:3 porazu Lokosa na gostovanju u Gradskom vrtu (k)od Osijeka.

Ivan Filipović (Paris FC) – francuski drugoligaši proteklog vikenda bili su lišeni prvenstvenih obveza.

Renato Kelić (Chonburi) opet standardan, opet izvrstan u domaćoj 3:0 pobjedi Chonburija nad Ratchaburijem. Odigrao je svih 90 minuta u obrambenoj centrali, kao metlom je pomeo sve probleme koje je suparnik povremeno radio obrani Chonburija čija ugodna era traje već mjesec i po dana; pet pobjeda, dva remija! Nakon 15 odigranih kola Kelić i suigrači su na 3. mjestu ljestvice tajlandskog prvenstva s četiri boda manje u odnosu na vodeći tandem Buriram-Bangkok Utd.

Petar Mišić (Tuzla City) u 18. kolu BiH Premijer lige odigrao je 67 minuta na gostovanju kod Rudara u Prijedoru gdje je njegova momčad Krpićevim pogotkom u sudačkoj nadoknadi pobijedila 1:0. I učvrstila drugo mjesto, Tuzla City ima sedam bodova više od trećeplasiranog Sarajeva. I okruglih 10 manje od vodeće Zrinjskog.

Matej Mitrović (Club Brugge) i dalje bez minutaže i izvan svih planova trenera Clementa. Club Brugge je, uzgred, u 16. kolu gostovao kod Genka. I pobijedio 3:2. Treći je na ljestvici s četiri boda manje od vodećeg Royale Uniona.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) napokon osjetnija minutaža, odigrao je drugo poluvrijeme u domaćoj utakmici 14. kola OTP Bank Lige protiv Zalaegerszega koja je završila bez pobjednika, 1:1. Inače, u prethodna tri ogleda odigrao je samo minutu! Puskas Akademia je treća, s pet bodova minusa u odnosu na vodeći Ferencvaros.

Dario Rugašević (Radomlje) vidi pod „Blagojević”.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – (ponovno) uvjerljivo najbolji akter Crnih u novom (domaćem) porazu, ovaj put od Gorice (0:1). Obranio je pet teških lopti, Lovrićeva u 70. minuti bila je neobranjiva! HD je na začelju prvoligaške ljestvice sa šest bodova manje od predzadnjeg Slavena Belupa. I samo bodom osvojenim u zadnjih pet utakmica.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) trener Mladina ga je napokon „izvadio iz naftalina” i instalirao na desni bok. Nije razočarao izvedbom, osobito imajući u vidu dva detalja; bio mu je to prvi nastup nakon više od mjesec dana i to na neprirodnoj poziciji. Odigrao je svih 90 minuta.

Filip Uremović (Rubin Kazan) u 16. kolu ruskog prvenstva u domaćoj utakmici protiv moskovskog Dinama odigrao svih 90 minuta i ono nešto nadoknade. Pola sata prije kraja Rubin je vodio 2:1, bivši igrač zagrebačkog, a sada moskovskog Dinama Nikola Moro nije realizirao kazneni udarac, ali su gosti ipak u završnih 20-ak minuta preokrenuli na 2:3 i sve bodove odnijeli za metropolu. Rubin je s osmog pao na deveto mjesto.

Dario Župarić (Portland Timbers) u polufinalu Zapadne konferencije MLS-a Timbersi su u gostima porazili favorizirani Colorado rezultatom 1:0, a Župarić je dao ogroman obol velikoj, pomalo iznenađujućoj pobjedi ostvarenoj zahvaljujući pogotku Mabiale u sudačkoj nadoknadi. U finalu Zapada Portland Timbersi na domaćem terenu dočekuju Real Salt Lake, utakmica je na rasporedu 4. prosinca.