Triler u derbiju začelja okončan bez pobjednika; Spačva – Rudar 26:26

Kakav triler u Vinkovačkom Novom Selu! Spačva i Rudar podijelili su bodovni plijen u izuzetno dramatičnoj i borbenoj utakmici 7. kola Paket24 Premijer lige – Lige A. Obje momčadi imale su pobjedničku loptu u rukama, nijedna ju nije iskoristila; pola minuta prije zadnje sirene Spačva pri rezultatu 26:26 ima time-out i dogovor za trijumf. No, potencijalno pobjednički hitac nije ni ispaljen, prethodila mu je tehnička pogreška!

Meč lopta potom je u rukama gostiju, odgovornost je preuzeo Lovro Gaća, ali – blok Narančastih bio je prečvrst. Na kraju „iks”! Po svemu viđenom jedini pravedan ishod. Kod domaćih bolji od ostalih Filip (6 pogodaka) i Borna Mažurana (5), Marko Vignjević je večeras previše trošio; za šest golova čak 14 lopti… Kod gostiju najbolji Andrej Trčak s 10 golova i Josip Žitković s 14 obrana.

Nakon sedam odigranih kola Spačva je i dalje na začelju Lige A s tri osvojena boda, pretposljednji Rudar nakon večerašnjeg remija ima četiri. Poreč je na pet, a na vrhu neprikosnoveni PPD Zagreb s maksimalnih 14. U 8. kolu Spačva je opet domaćin i to Umagu.

SPAČVA            26 (13)

RUDAR             26 (11)

VINKOVCISD OŠ Bartola Kašića. Gledatelja 150. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivice).

SPAČVA: Ćirović (11), Pašagić, Romić; Maroš, B. Mažurana 5, Čičak 2, Božičević, Vignjević 6 (4), Blašković 2, Zadro, F. Mažurana 7, N. Peštić, Kuže 2, Ignjić, Bolanča 2, B. Peštić. Trener: Josip Mečić.

RUDAR: Otmačić (2+1), Žitković (14); Skendrović, Runtas 2, Jurić 2, M. Štajnkler 1, Škiljan, Gaća 1, Stuban, T. Štajnkler 4 (2), Bartolić, Trčak 10 (3), Vrpoljac 2, Kušić, Starčević 4. Trener: Tomislav Brnas.

Sedmerci: Spačva 5 (4), Rudar 5 (5).

Isključenja: Spačva 8 minuta (F. Mažurana 2, Maroš 2, Vignjević 2, B. Mažurana 2), Rudar 12 minuta (Gaća 2, Škiljan 2, Jurić 2, M. Štajnkler 2, Starčević 2, Vrpoljac 2)

Igrač utakmice: Andrej Trčak.