Uremović i Mišić besprijekorni, Puljićev debakl, Šubarić(ev) HD još bez boda…

U vikendu za nama vinkovački nogometaši na privremenom radu u drugim sredinama imali su “šaroliki” vikend; bilo je pobjeda izborenih u tzv. Zoni Cesarini, teških poraza, a neke je i nažuljala klupa… Evo presjeka njihova učinka:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) – utakmica njegova kluba protiv Dinama odgođena je zbog nadolazećih europskih obveza maksimirskih Modrih. Beljo i suigrači vikend su iskoristili za kontrolnu utakmicu protiv Uljanika (1:0), Dion Drena odigrao je prvo poluvrijeme pulskog prvoligaša, nije zabio.

Slavko Blagojević (Istra 1961) – vidi pod „Dion Drena Beljo”, uz razliku što je Finta na terenu odradio dionicu u drugom poluvremenu.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) – s klupe odgledao utakmicu u Tuzli gdje je njegova momčad protiv domaće Slobode odigrala utakmicu bez pogodaka. Četvrti je ovo remi Širokobriježana u isto toliko odigranih premijerligaških ogleda ove sezone!

Marko Dabro (Lokomotiva) – njegovi Lokosi trebali su u okviru 4. prvoligaškog kola gostovati na Rujevici kod Rijeke, no i taj ogled je odgođen zbog ovotjedne Rijekine europske obveze protiv škotskog Hiberniana.

Petar Mišić (Tuzla City) – 77 minuta proveo je na „vrućem” travnjaku u Trebinju gdje je njegova momčad od domaćeg Leotara bila bolja rezultatom 2:0. Utakmica će ostati upamćena po najbržem pogotku u povijesti BiH Premijer lige, Mešanović je zabio već u 11. sekundi! Pet minuta prije izlaska s terena naš napadač dobio je žuti karton, zbog prigovora. Inače, Mišić i suigrači besprijekorni su u dosadašnjem dijelu BiH Premijerlige, tri utakmice, tri pobjede! Dovoljno za drugo mjesto, odmah iza prvoplasirane Slobode koja ima bod više, ali i odigranu utakmicu više.

Matej Mitrović (Club Brugge) – vratio se u udarnu momčad nakon što ga u 2. kolu belgijskog prvenstva protiv St Gilloisea nije bilo „unutra”. U gradskom derbiju Cercle Brugge bio je na koljenima, a Club Brugge nadomak pobjedi, no… U drugoj minuti nadoknade Španjolac Rubio zabio je za konačnih 1:1 i uskratio tako domaći Club Brugge za dva boda. S pobjedom i dva remija Club Brugge zauzima 6. mjesto na ljestvici, ali samo s bodom zaostatka za vodećim tercetom St. Gilloise-Kortrijk-Oostende.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) – težak domaći rezultatski debakl pretrpio je vinkovački napadač u dresu Puskas Akademije koja je u 2. kolu mađarske OTP Bank Lige od Paksa izgubila čak 1:6! Puljić je u igru ušao u 56. minuti umjesto Čeha Kozaka, prethodno su neugodni gosti već stekli trokorak prednosti. Osim bodova, Puskas Akademia izgubila je i dva igrača, jer su crvene kartone dobili Nagy i Nunes. Uglavnom, večer za brzi zaborav Puljića i društvo…

Dario Rugašević (Radomlje) – sanirao je ozljedu stražnje lože zbog koje ga nije bilo u sastavu protiv Aluminija, no prošloga vikenda vratio se na lijevi bok Radomlja koji je u 4. kolu slovenskog prvenstva na domaćem terenu poražen od Maribora 1:2. Odigrao je 82 minute, a u 15. je zaradio žuti karton zbog žustrog prigovora sucu zbog dosuđenog kaznenog udarca za Maribor iz kojeg su gosti došli do inicijalnog vodstva. Rugaševićeva momčad u dosadašnjem je dijelu sezone po jednom pobijedila i izgubila, dvaput remizirala, kad se sve zbroji i oduzme – dovoljno za 5. mjesto u konkurenciji deset ekipa.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – HD se još nije sastao s bodom, poražen je i u četvrtom kolu i to kao domaćin, od Osijeka (1:2). Do petnaestak minuta prije kraja Crni su imali bod u džepu, a potom ih je matirao Nejašmić koji je i preostala dva boda preusmjerio prema slavonskoj metropoli. Šubarić je kod drugog pogotka Bijelo-plavih propustio istrčati na centaršut. Trebao je, morao je…

Filip Uremović (Rubin Kazan) – čupali su, čupali i na kraju iščupali pobjedu nogometaši Rubina, a među njima i Uremović koji je odigrao svih 90 minuta, u 3. kolu nacionalnog prvenstva Rusije u kojem ih je gostujući Akhmat suočio s nizom problema. Vodili su gosti do 56. minute kada je Rubin izjednačio, a semafor su domaći okrenuli pet minuta prije kraja, gosti iz Groznog zabili su sami sebi! Uremović je u 21. minuti iskazao prekomjernu nervozu pa ga je sudac Kukuyan kaznio žutim kartonom. Rubin je uz moskovski Dinamo i Zenit jedna od tri maksimalno učinkovite momčadi u prologu ruskog prvenstva.

Dario Župarić (Portland Timbers) – cijelu utakmicu odigrao je (i) Župarić čiji su Timbersi na domaćem terenu u okviru 18. kola Zapadne konferencije MLS-a pred 25.000 gledatelja porazili Real Salt Lake (za koji igraju bivši igrači Rijeke Datković i Kreilach) rezultatom 3:2, čime su prekinuli mini-seriju od tri utakmice bez pobjede. Značajna pobjeda za Župarića i kolege kojom se Portland ponovno ugurao u krug momčadi koje ulaze u osminu finala iz kojeg su izgurali upravo Real Salt Lake.