Ušao s klupe i s dva pogotka preokrenuo utakmicu! Dabro junak Lokomotive!

U posljednjoj utakmici 29. kola 1. HNL Lokomotiva je na krilima Marka Dabre stigla do pobjede od 3:1 nad Slaven Belupom, unatoč negativnom rezultatu na poluvremenu. U domaćim redovima tijekom prvog dijela igre nije bilo Dabre koju je svoju priliku tražio s klupe i – našao ju je zamijenivši srebrnog reprezentativca iz Rusije Josipa Pivarića!

U 48. minuti Dabroj je prvo s bijele točke poravnao rezultat da bi u 77. minuti isti igrač preokrenuo rezultat u korist zagrebačke momčadi. Konačnih 3:1 postavio je Aliyu u sudačkoj nadoknadi.

Ovom pobjedom, Lokomotiva je došla na 5. mjesto s 39 bodova koliko ima i Gorica, a Marko Dabro je s dva današnja pogotka povisio konto na 13 te se nalazi usamljen na 3. mjestu najboljih strijelaca HNL-a. Dion Drena Beljo je mjesto iza njega s dva zgoditka manje.