Vignjević i Božičević torpedirali goste, važan trobod je na kontu; Spačva – Umag 35:33

Marin Božičević (10) zabio je devet pogodaka uz samo dva promašena šuta FOTO: Tomislav Jonjić

Napokon malo dobrih vijesti iz redova vinkovačkog premijerligaša Spačve koji je u 8. prvenstvenom kolu kao domaćin porazio momčad Umaga 35:33 (18:18). Odluka o pobjedniku pala je u otvaranju drugog poluvremena kada su vinkovački rukometaši mini-serijom Božičevića – koji je poentirao pet puta zaredom! – okrenuli Umagovih 19:20 u vlastitih 24:20.

Sredinom poluvremena, doduše, Umažani su uspjeli izjednačiti (27:27), ali su se u tom nastojanju toliko energetski potrošili da u završnih 15 minuta nisu bili konkurentan suparnik. Uz deveterostrukog strijelca Božičevića posebno je u domaćim redovima disponiran za igru bio Vignjević koji je zabio okruglih deset. Jedanaest puta je, pak, protivničku pogodio Umažanin Buvinić koji, međutim, nije imao odgovarajuću logističku potporu suigrača, pa su se gosti kući vratili praznih ruku.

Nakon ove pobjede Spačva je napokon napustila začelje ljestvice prepustivši ga Rudaru od kojeg ima bod više. No, treće mjesto koje vodi u Ligu za prvaka nije nedostižno, za njim vinkovački rukometaši zaostaju tri boda. U 9. kolu, koje je na rasporedu 13. studenog, Spačva gostuje upravo kod trećeplasiranog Karlovca.

SPAČVA                    35 (18)

UMAG                       33 (18)

VINKOVCISD OŠ Bartola Kašića. Gledatelja 80. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek).

SPAČVA: Ćirović (7), Pašagić (4), Romić; Maroš 1, B. Mažurana 3, Čičak, Božičević 9, Vignjević 10 (1), Blašković, Zadro, F. Mažurana 5, B. Peštić, Kuže 5, Bolanča 2, N. Peštić. Trener: Josip Mečić.

UMAG: Lučin 1 (12+2), Milinković, Matijević; Buvinić 11 (1), Sinčić 5, Horozović 2, Dizdar 4, Paradžiković, Tomljanović 5, Radić 2, Golik 3, Ćuzović. Trener: Boris Lisica.

Sedmerci: Spačva 3 (1), Umag 1 (1).

Isključenja: Spačva 8 minuta (B. Mažurana 2, F. Mažurana 2, Maroš 2, Čičak 2), Umag 12 minuta (Radić 2+2, Ćuzović 2, Tomljanović 2, Sinčić 2, Horozović 2).

Igrač utakmice: Marin Božičević.