Vinkovačka gimnastičarka Marta Šimunović zlatna u Slavonskom Brodu

U Slavonskom Brodu održano je 1. kolo kvalifikacija regije Istok za 1. Prvenstvo Hrvatske u obaveznom programu u ženskoj sportskoj gimnastici. Bilo je to prvo natjecanje ove godine u sportskoj gimnastici u obaveznom programu (bivši C program) u regiji Istok, nakon zastoja zbog situacije sa pandemijom koronavirusa. Na natjecanju su nastupile 102 gimnastičarke iz sedam osječkih, belomanastirskih, valpovačkih, vukovarskih i vinkovačkih klubova i to u kategorijama djevojčica, mlađih kadetkinja, kadetkinja, mlađih juniorki, juniorki i mlađih seniorki.

U kategoriji mlađih kadetkinja – u konkurenciji 18 gimnastičarki – prvo mjesto osvojila je Marta Šimunović, članica GK Hrvatski sokol Vinkovci. Vinkovački klub imao je predstavnice i u kategoriji mlađih juniorki u kojoj je nastupilo 29 gimnastičarki, a Vinkovčanke su zauzele pozicije u donjem dijelu poretka; Ana Škripač plasirala se na 23. mjesto, Luni Aničić pripala je pozicija broj 24, a Helena Puce u konačnici je zauzela 25. mjesto.