Vinkovci Učilište Studium u intrigantnom gradskom derbiju nanijeli Aureliji prvi ovosezonski poraz

MNK Vinkovci Učilište Studium

Vinkovci Učilište StudiumAurelia 6:4! Rezultatski je to epilog uvijek intrigantnog gradskog derbija odigranog u okviru 6. kola Druge HMNL Istok u dvorani na Lapovcima koji su domaći otvorili brzim Ležaićevim pogotkom. Ubrzo je Jurišić povisio na 2:0 i već tada moglo se naslutiti kako bi Aurelia mogla imati velikih problema te da prvi ovosezonski poraz za lidera pripada sferi realnosti.

Tako je i bilo, Vinkovci su na predah otišli s +3, stečenu prednost u nastavku su održavali precizno realiziranim desetercima, dapače u 36. minuti dosegnuli su i +4, 6:2. Aurelia je do kraja uspjela tek kozmetički malo „uljepšati” poraz, Josipović i Pedić definirali su stanje na semaforu. Druga ovosezonska pobjeda Vinkovaca i prvi poraz Aurelije…

VINKOVCI UČ. STUDIUM         6 (4)

AURELIA                                   4 (1)

VINKOVCISportska dvorana Osnovne škole „Antun Gustav Matoš”. Gledatelja 120. Suci: Tomislav Katinić (Slavonski Brod), Matija Horvatek (Našice) i David Šušnjara (Vinkovci).

STRIJELCI: 1:0 – Ležaić (3), 2:0 – Jurišić (7), 2:1 – Dragun (12), 3:1 – Ležaić (16-10 m), 4:1 – Haluška (18), 4:2 – Mijić (29), 5:2 – Jurišić (34-10 m), 6:2 – Haluška (36-10 m), 6:3 – Josipović (36), 6:4 – Pedić (37).

VINKOVCI UČILIŠTE STUDIUM: Jelinić, Antunović, Ležaić, Haluška, Japundžić; Aleksić, Jurić, Morovičanin, Kovač, Mijoković, Jurišić, Špijonjak, Udicki, Mijatović. Trener: nema.

AURELIA: Kobašević, Josipović, R. Sušac, Dragun, Pedić; Vučina, Mijić, Lončar, Nospak, Zdelar, Horvat, Božić, S. Sušac, Pest-Mundvajl. Trener: Kristian Šoštar.

Isključenje: Ležaić (30 – drugi žuti karton).