Vukovar 1991 i desetu utakmicu bez primljenog pogotka, pao i Slavonac (2:0)!

Zadnji put obrana Vukovara 1991 kapitulirala je 16. listopada prošle godine kada je Matija Matoković u 64. minuti utakmice 11. kola Treće HNL Istok Vukovar 1991 – Čepin (8:1) postigao utješni pogodak za goste. Sljedećih 926 minuta vukovarska mreža ostala je netaknutom! U tih deset utakmica u nizu bez poraza smjestilo se osam pobjeda i dva remija, uz kombiniranu gol-razliku 19:0!

Današnju pobjedu nad Slavoncem iz Bukovlja – u utakmici 21. prvenstvenog kola – nagovijestio je Tobias Donsanti u 29. minuti, a isti igrač u 54. je asistirao za konačnih 2:0, strijelac Dino Vuksan. Dovoljno za potvrdu 1. mjesta na ljestvici.

Inače, danas je jurjevački Zrinski na domaćem terenu pobijedio požešku Slavoniju pa nastavlja puhati za vrat vukovarskom lideru, dok Belišće izgleda polako gubi korak, na gostovanju kod novogradiške Sloge Crveni su pretrpjeli drugi uzastopni poraz.

Rezultati 21. kola: Vukovar 1991 – Slavonac (B) 2:0, Oriolik – Darda 1:0, Marsonia – Omladinac (GV) 3:2, Sloga (NG) – Belišće 2:1, Zrinski (J) – Slavonija 1:0, Graničar (Ž) – Đakovo-Croatia 0:1, NAŠK – Slavija 0:2. U nedjelju igraju Bedem – Čepin i Kutjevo – Vuteks-Sloga.

Na ljestvici vodi Vukovar 1991 s 52 boda, slijedi Zrinski (J) 51, Belišće 47, Đakovo-Croatia i Marsonia po 38, Slavonija 37, Bedem /-1/ 28, Sloga (NG) 27, Kutjevo /-1/ 25, Graničar (Ž), Omladinac (GV) i Oriolik po 24, Čepin /-1/ i Slavija po 23, Darda 19, Vuteks-Sloga /-1/ 18, Slavonac (B) 14 i NAŠK 13.