Vukovar 1991 pobijedio Čepin (1:0) i preuzeo vrh, odluka o prvaku 3. HNL Istok pada u zadnjem kolu!

Vukovar 1991 nastavio je svoj briljantan niz, u utakmici 33. kola Treće HNL Istok porazio je momčad Čepina 1:0 i time upisao 12. uzastopnu pobjedu, od toga devetu bez primljenog pogotka (vratar Marijanović loptu iz mreže nije vadio punih 870 minuta!). Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Mario Tadić u 23. minuti igre.

Vukovarci su tako, zahvaljujući boljoj gol-razlici, kolo prije kraja sezone preuzeli vrh ljestvice, jer je momčad Belišća danas remizirala (1:1) u Bukovlju protiv domaćeg Slavonca. Vukovar 1991 i Belišće, dakle, uoči zadnjega kola – u kojem Vukovarci gostuju kod Bedema, a Belišćani dočekuju Kutjevo – imaju istovjetan broj bodova. U slučaju bodovne izjednačenosti i nakon posljednjih ovosezonskih 90 minuta naslov prvaka pripast će Belišću zbog boljeg međusobnog omjera u odnosu na Vukovar 1991 (domaća pobjeda 2:0 te gostujući remi 0:0).

Rezultati 33. kola: Vukovar 1991 – Čepin 1:0, Slavonac (B) – Belišće 1:1, Vihor – Zrinski (J) 1:4, Kutjevo – Bedem 4:1, Slavonija – Slavija 1:2, Valpovka – Marsonia 2:1, Sloga (NG) – Graničar (Ž) 3:3, Oriolik – Vuteks-Sloga 5:3, Đakovo-Croatia – NAŠK 10:2.

Na vrhu su Vukovar 1991 i Belišće s po 72 boda, slijede Marsonia 62, Đakovo-Croatia 56, Slavonija 52, Graničar 51, Čepin i Zrinski (J) po 49, Oriolik 48, Vuteks-Sloga 40, Bedem 39, Vihor 38, Kutjevo 37, Slavija 36, Sloga (NG) 34, NAŠK 33, Slavonac (B) 32 te Valpovka 31.