Vukovaru 1991 (samo) bod u Županji, Vuteks-Sloga dobila (i) Kutjevo, utakmicu obilježio otvoreni Smojvirov prijelom noge!

Danas je odigrano kompletno 21. kolo Treće HNL Istok i u okviru njega županijski derbi između Graničara i Vukovara 1991. Županjski ogled završen je bez pobjednika, ali i bez pogodaka, 0:0. Utakmica? Onako, ništa posebno; Vukovarcima posjed, bez „mrtvih” šansi, Županjci borbeni, taktički disciplinirani, zasluženo neporaženi. Zanimljivo, Vukovar 1991 ni u četvrtom proljetnom nastupu nije primio pogodak! Doduše, u tih 360 minuta samo je jedan i postigao, protiv Marsonije u prošlom kolu i to iz kaznenog udarca.

Vuteks-Sloga, pak, nastavlja svoj proljetni preporod i bijeg sa začelja; nakon Valpovke (3:2), Slavonije (2:0) i Slavonca (1:0), „vuteksovci” su u svojevrsnom derbiju začelja na koljena bacili i momčad Kutjeva. Za pobjedničkih 1:0 strijelac je bio Bratić, na asistenciju Bingulca. Sadržajna utakmica, nažalost, ostala je u sjeni teške ozljede gostujućeg napadača Smojvira koji je doživio otvoreni prijelom noge!

Bedem je ove subote gostovao u Belišću gdje je favoriziranom istoimenom domaćinu pružio žestok otpor. No, nedovoljno za išta više od minimalnog poraza 0:1. Bedemov vratar Ante Anić stradao je od „prijateljske vatre”, svladao ga je suigrač Luka Mauer čiji je autogol u 59. minuti odlučio pobjednika.

Vukovar 1991 je stabil(izir)an na 3. mjestu trećeligaške ljestvice s 36 bodova, tj. devet bodova manje od vodećeg dvojca Belišće-Marsonia, Graničar je sedmi s 33 boda, Bedem deseti s 27, a Vuteks-Sloga petnaesta u konkurenciji 18 trećeligaša.