Vuteks-Sloga nakon šest mjeseci pobjegla sa začelja, Vukovar 1991 remizirao u Pleternici

Izvrstan posao u nastavku sezone rade nogometaši Vuteks-Sloge koji su u današnjem ogledu 19. kola Treće HNL Istok na domaćem terenu porazili požešku Slavoniju rezultatom 2:0. Za pobjedu vrijednu bijega sa začelja, koje su vukovarski nogometaši prepustili novogradiškoj Slogi, zabili su Bratić (60.) i Marić (78.).

Nakon šest mjeseci dignuli smo se s dna… Krv, znoj i suze dolaze na naplatu – rekao je Saša Berarević, mladi strateg Vuteks-Sloge koja je na proljetnoj premijeri, podsjetimo, slavila i na gostovanju kod Valpovke (3:2).

Vukovar 1991, pak, nakon startnih 0:0 protiv Belišća istovjetan sterilni remi reprizirao je i na današnjem gostovanju u Pleternici kod Slavije. Sportski direktor vukovarskog trećeligaša Dražen Pernar:

– Igrali smo dobro u polju, imali posjed, inicijativu i dosta šansi, pogotovo u drugom poluvremenu. Domaćin se organizirano branio, bio vrlo borben, ali i korektan. Imala je i Slavija veliku šansu, u 61. minuti domaći nisu realizirali kazneni udarac (Marijanović je „pročitao” Ognjenčića, op. a.).

Preostala dva predstavnika VSŽ u Trećoj HNL Istok svoje obveze iz 19. kola odradit će ove nedjelje; županjski Graničar dočekuje Slavonac iz Bukovlja, a ivankovački Bedem je domaćin Čepinu. Obje utakmice počinju u 15.30 sati.