Zamet – Spačva 31:26, trener Mečić: ”Ma, sve je ovo neregularno!”

Rukometaši Spačve u Rijeci su izgubili još jednu utakmicu, onu zaostalu iz 6. kola Paket 24 Premijer lige, u kojoj ih je domaći Zamet nadvisio rezultatom 31:26. Šesti je to poraz vinkovačkih rukometaša (i to uzastopni!) koji su sa samo jednim osvojenim bodom usamljeni na dnu premijerligaške ljestvice.

Spačva je u velikom dijelu riječkog dvoboja bila u podređenoj situaciji na semaforu, piše se i pamti tek njezino minimalno vodstvo zabilježeno u 6. minuti nakon Vašarevićeve uspješne realizacije (2:3). Do sredine prvoga poluvremena momčad trenera Josipa Mečića držala je priključak, zadnje izjednačenje upisano je u 16. minuti (9:9), a sve nakon toga bilo je u znaku Zameta.

– Od početka se vidjelo da ćemo teško do bodova, Zamet je čvrsta ekipa, prava domaćinska. A mi u problemima koji su svakim danom sve veći. Do ponedjeljka popodne uopće nismo znali hoćemo li igrati, onda su iz HRS-a javili da se ipak igra, potom smo skoro ostali zatrpani u snijegu na putu do Rijeke, uza sve to već dugo nemamo kontinuitet treninga i utakmica, raskidale su nas ozljede, samoizolacija… – kaže Spačvin trener Josip Mečić čija će momčad prinudno odmarati i sljedećeg vikenda; naime, Poreč koji je trebao gostovati u Vinkovcima u okviru 11. kola odgodio je dolazak, kao i Varaždin 1930 kojeg je Spačva trebala ugostiti sljedeće srijede (9. prosinca) u zaostaloj utakmici 7. kola.

– Ma, sve je ovo neregularno! – zaključuje Mečić.

ZAMET – SPAČVA  31:26 (16:13)

ZAMET: Zena 1 (9), Sorić (4); Zarev 4 (2), Mozetič 2, Ljevar 6 (1), Grgurević 1, Njegovan, Šehić 3, Tomljanović 8 (4), Car 3, Mrakovčić, Devčić, Sulić 2, Perkov 1, Huljić. Trener: Valter Matošević.

SPAČVA: Ćirović (7), Pašagić (5); Jurić, Nađ 2, Čičak 3, Buntić 2 (1), Vašarević 6 (1), Vignjević 2, Mažurana 3, Mihaljević, Bolanča 2, D. Radović 4, Božić 1, M. Radović 1. Trener: Josip Mečić.

SEDMERCI: Zamet 7 (7), Spačva 2 (2).

ISKLJUČENJA: Zamet 8 minuta (Mozetič 2, Ljevar 2, Sulić 2, Šehić 2), Spačva 10 minuta (Božić 2+2, Buntić 2+2, Vignjević 2).

IGRAČ UTAKMICE: Tin Tomljanović (Zamet).

ILUSTRACIJA: Spačva je još jednom teren napustila pognute glave