Župarić i Timbersi nakon ruleta dodatnih „penala” bez naslova prvaka, sjajni Beljo u momčadi kola!

U nekim nacionalnim prvenstvima nastupila je stanka, jedno je prošloga vikenda okončano. Nažalost, neuspješno po bivšeg Cibalijinog kapetana Darija Župarića. Uostalom, evo presjeka učinka vinkovačkih nogometaša koji su prošloga vikenda bili aktivni u dresovima domaćih i inozemnih prvoligaša…

Dion Drena Beljo (Istra 1961) 80 vrlo zapaženih minuta u utakmici 19. kola Prve HNL u kojoj je njegova momčad kao domaćin svladala Hrvatski dragovoljac 3:0. DDB u ovom ogledu nije poentirao, no dvaput je asistirao; Mahmoudu za 1:0 i Bandeu za 2:0. Našao se mladi Osijekov napadač na posudbi Istri 1961 i u momčadi 19. kola! Inače, u dosadašnjem dijelu sezone postigao je šest pogodaka, četiri puta bio je u ulozi dodavača. Odlično! Inače, pobjedom nad HD-om Puljani su preskočili na ljestvici ekipu Slavena Belupa, opet su osmi.

Slavko Blagojević (Istra 1961) s tribine (ozljeda) je motrio izvrsnu partiju Belje i suigrača.

Marko Dabro (Lokomotiva) zbog trećeg žutog kartona nije bio među kandidatima za utakmicu protiv Hajduka (3:3). I dalje je četvrti strijelac Prve HNL (7).

Ivan Filipović (Paris FC) – i u 18. kola 2. francuske lige na klupi. Njegova momčad u gostima je pobijedila Valenciennes 4:1. Paris FC se uz Toulouse i Auxerre nalazi na diobi 2. mjesta, prvi je Ajaccio s dva boda više (Toulouse, doduše, ima i odigranu utakmicu manje).

Matej Mitrović (Club Brugge) i dalje ni blizu momčadi koja je u 18. kolu belgijskog prvenstva bila bolja od Waregema 3:0. Club Brugge je drugi s 36 bodova, vodeći Royal Union ima okruglih 40.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) zbog viroze preskočio utakmicu 16. kola mađarskog prvenstva u kojoj su njegovi s 3:0 bili bolji od Gyirmota. Puskas Akademia je trećeplasirana momčad na ljestvici s 30 bodova, na 2. mjestu je Ferencvaros s 32 (i utakmicom manje), a na vrh se vratila Kisvarda (33 boda).

Dario Rugašević (Radomlje) već tri mjeseca na popisu ozlijeđenih.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – triput kapitulirao u Puli, uz – već poslovično – nekoliko dobrih intervencija. Što to vrijedi kad bodovi u Siget ne stižu ni na kapaljku. Zadnji je osvojen 30. listopada protiv Šibenika (1:1). A (jedina!) ovosezonska pobjeda 27. kolovoza protiv Slavena Belupa (1:0). HD je već poprilično zaostao za spasonosnim 9. mjestom, za Farmaceutima zaostaje devet bodova.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) ušao u 46. minuti umjesto Mamića, ali nije uspio (p)okrenuti stvari na bolje za svoju momčad.

Filip Uremović (Rubin Kazan) zbog tegobe u preponi zamijenjen u 82. minuti gostujuće utakmice protiv Samare u kojoj je njegova momčad pretrpjela već treći uzastopni poraz (0:2). Unatoč porazu Rubin je ostao deseti, ali sada sa samo tri boda više od „zone nemirnog leta”…

Dario Župarić (Portland Timbers) bivši Cibalijin kapetan nije uspio do naslova prvaka MLS-a! Pred 25.218 gledatelja na Providence Parku u Portlandu Župarić i suigrači u velikom finalu „pali” su od New York Cityja nakon izvođenja dodatnih jedanaesteraca. Gosti su poveli u 41. minuti preko Castellanosa, u 4. minuti nadoknade izjednačio je Mora koji je prethodno promašio dvije velike šanse, a nakon toga i jedanaesterac u raspucavanju nakon kojeg je New York City bio bolji 5:3 i tako osvojio naslov prvaka.