
IZVOR: EKODomac
Učenička zadruga EKODomac kreativni je mali svijet u kojem nastavnici i učenici srednje Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci inovativnim i entuzijastičnim projektima obogaćuju redovne nastavne programe. Zadruga je osnovana je 2023. godine, ima nekoliko različitih sekcija i već se može pohvaliti uspješno realiziranim projektima.
Najnovija kreativna ideja koja nam dolazi iz zadruge su slikarske radionice „Slikaj s Domcem“ na kojima ćete se moći upoznati s nekim od najpoznatijih djela velikog umjetnika Ivana Domca po kojem škola nosi ime, a moći ćete se i okušati u slikarstvu.
Ova ideja se rodila prilikom obilježavanja 120 godina rođenja Ivana Domca 2024. godine kada smo razmišljali kako približiti njegov lik i djelo našim učenicima, ali i široj javnosti, i naravno kako drugačije odati počast velikom slikaru nego upravo slikarskim radionicama na kojima ćemo bolje upoznati njegova djela, ističe Tomislava Komesarović, nastavnica ekonomske škole i jedna od voditeljica zadruge EKODomac.
Osmislili smo 4 radionice, a na svakoj ćemo obraditi jednu sliku Ivana Domca. Prva radionica održat će se 07. ožujka 2025. na temu „Pejsaž s juga“, druga 21. ožujka 2025. godine na temu „Tulipani“, treća „Slavonski humci – Savča“ 28. ožujka 2025., te četvrta „Vrganji“ 04. travnja 2025. godine. Sve radionice počinju u 17,30 sati, a kako je broj sudionika ograničen potrebno je izvršiti prijavu na radionicu putem obrasca kojeg možete pronaći na službenim stranicama škole i na društvenim mrežama naše zadruge, poručuje Tomislava.
Ako želite naučiti nešto novo, po prvi puta se okušati u slikarstvu ili usavršiti postojeće umijeće slikanja nemojte propustiti ovu zanimljivu i kreativnu priliku.