Jona Renić Oršolić i Filip Majko do srebra u Ljubljani!

IZVOR: PK Orion

Natjecatelji vinkovačkog Plivačkog kluba Orion nastupili su na jubilarnom 50. međunarodnom plivačkom natjecanju Ljubljana kup, koje je proteklog vikenda okupilo više od 500 natjecatelja iz brojnih europskih zemalja. U jakoj konkurenciji, Orionovci su ostvarili zapažene rezultate i izborili više plasmana među deset najboljih.

Najuspješniji član ekipe bio je Jona Renić Oršolić, koji je osvojio dvije srebrne medalje – na 50 m prsno i 100 m prsno. Uz to je ostvario i 4. mjesto na 50 m slobodno, 6. mjesto na 100 m slobodno te također 6. mjesto na 200 m prsno – čime je potvrdio svoju svestranost i kvalitetnu formu.

Filip Majko se istaknuo u disciplini 200 m leptir, gdje je zauzeo 2. mjesto u dobnoj kategoriji, a ukupno 6. mjesto. U 100 m leptir plasirao se na 9. mjesto, čime je zaokružio svoj uspješan nastup.

Braća Ante i Rafael Kasić također su plivali vrlo solidno – Ante Kasić bio je 6. na 200 m prsno i 8. na 50 m prsno, dok je Rafael Kasić izborio dvaput 10. mjesto, na 400 m slobodno i 200 m mješovito. Filip Pavković nastupio je u leđnim disciplinama i zauzeo 4. mjesto na 50 m leđno te 9. mjesto na 200 m leđno. Ante Kraljević dao je svoj doprinos ekipi i skupljanju natjecateljskog iskustva, iako se ovaj put nije uspio plasirati među deset najboljih.

Sudjelovanje na ovako jakom međunarodnom natjecanju velika je motivacija i iskustvo za mlade plivače PK Orion, koji iz Ljubljane odlaze bogatiji za nova sportska znanja i s vrijednim rezultatima. Klub i treneri imaju razloga za zadovoljstvo, a pred plivačima su novi izazovi u nastavku sezone, poručuju iz kluba.