
Komemorativnim programom, uz polaganje vijenaca i paljenje svijeća, danas je obilježila 34. godišnjica stradanja Borovo naselja. Nakon višemjesečne junačke bitke protiv brojčano i logistički nadmoćnijih četnika i pripadnika tzv. JNA, hrabri branitelji ovog dijela grada položili su svoje oružije.
Tijekom bitke ubijeno je 176 branitelja i civila, a stravičan zločin uslijedio je i nakon predaje. Iz tadašnjeg Borovo Commerca 115 branitelja je odvedeno i zvjerski smaknuto, dok sudbina za 48 hrvatskih vitezova još uvijek nije poznata.
– Vukovarske majke i dalje neumorno čuva sjećanje na sve stradale te predano vodi borbu za istinu i pronalazak 48 još uvijek nestalih, borbu od koje zajedno ne odustajemo. I jučerašnje poruke iz Kolone sjećanja ponovno su naglasile da je potraga za nestalima nacionalni prioritet i moralna obveza prema žrtvama i njihovim najbližima. U današnjem svijetu nemira, Vukovar neka bude poruka potrebe mira i razumijevanja. Neka nas ova žrtva Borova naselja podsjeti na snagu, hrabrost i ljubav koju su ostavili za sobom, poručio je župan vukovarsko-srijemski Ivan Bosančić.



