Danas idete na more? Evo situacije na cestama

arhiva, FOTO: Ivan Valentić

Kako javljaju iz Hrvatskog autokluba, pojačan je promet te se vozi usporeno u povremenim kolonama na gradskim prometnicama, obilaznicama i pojedinim dionicama autocesta

Pri tome se posebno naglašava situacija na zagrebačkoj obilaznici (A3) između čvorova Zagreb zapad i Lučko u smjeru Lipovca; autocesti A1 Zagreb-Ploče-Karamatići između naplate Lučko i čvora Bosiljevo II u smjeru Dubrovnika (vozi se bez poteškoća i zastoja); autocesti A2 Zagreb-Macelj između čvorova Zaprešić i Zagreb zapad u smjeru Zagreba, kolona je oko 6 km te na Jadranskoj magistrali (DC8) na prilazima Splitu iz smjera Kaštela te između Podstrane i Stobreča.

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski. Vozi se bez posebnih ograničenja, osim na dionicama gdje su u tijeku radovi. Vozače upozoravamo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama i održavaju sigurnosni razmak između vozila, poručuju iz HAK-a.