Predstavljanje autorskog prvijenca vlč. Ivana Benakovića u Vinkovcima

Ilustracija/PEXELS

Velečasni Ivan Benaković u Vinkovcima će predstaviti svoj autorski prvijenac.

Riječ je o knjizi naziva „Ranjeni čovjek“, a uz autora o knjizi će govoriti dr. sc. fra Josip Blažević, gvardijan Samostana svetog Antuna u Vinkovcima, dr. sc. Antonija Huljev i Nedjeljko Bodrožić, a program će moderirati Biljana Pavlović.

Vlč. dr. sc. Ivan Benaković, profesor je biblijskih znanosti na Katoličko-bogoslovnom fakultetu u Osijeku. Velečasni Benaković zaređen je 29. lipnja 2014. godine za svećenika Đakovačko-osječke nadbiskupije. 2015. godine odlazi na poslijediplomski studij biblijskih znanosti na Papinski biblijski institut u Rimu gdje 2019.godine postiže akademski stupanj magistra biblijskih znanosti, a  2022. godine obranio je doktorsku disertaciju na Papinskom Sveučilištu Gregoriana u Rimu.

Aktivan je organizator i sudionik znanstveno-popularizacijskih događanja, a  svečano predstavljanje njegovog autorskog prvijenca održat će se u srijedu, 14. siječnja u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci s početkom u 19 sati. Svi ste dobrodošli!

IZVOR: djos.hr