
Opća županijska bolnica Vinkovci nalazi se u najvećem investicijskom ciklusu u povijesti vrijednom više od 26 milijuna eura!
-Opća županijska bolnica Vinkovci trenutno prolazi kroz jedan od najznačajnijih investicijskih ciklusa u svojoj povijesti. Kombinacijom kapitalnih infrastrukturnih radova, robotizacije ljekarne i nabave najsuvremenije dijagnostičke opreme, bolnica postavlja nove standarde zdravstvene skrbi u istočnoj Hrvatskoj, poručio je vukovarsko-srijemski župan Ivan Bosančić nakon obilaska radova u pratnji ravnatelja i suradnika.
-U listopadu ove godine započeli su radovi na sveobuhvatnoj energetskoj obnovi bolnice vrijedni nešto više od 26,5 milijuna eura. U tijeku je sanacija krovišta, zamjena stolarije, nova fasada, rekonstrukcija klimatizacije, unutarnje rasvjete i kotlovnice. Radovi teku prema planu, a zgrada Poliklinike bit će u potpunosti završena do kraja ove godine, izvijestio je ravnatelj Krunoslav Šporčić.

Projekt se provodi po ESCO modelu, uz 30 % sufinanciranja iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti.
Zahvaljujući sredstvima Ministarstva zdravstva u visini preko 782 tisuće eura, bolnica je opremljena novim MSCT uređajem koji donosi veću sigurnost uz najsuvremenija tehnologiju s niskom dozom zračenja, bržu uslugu s dodatnim smanjenjem liste čekanja te vrhunsku, preciznu dijagnostiku s naprednim tehnikama ključnim za rano otkrivanje karcinoma i hitna stanja.
OŽB Vinkovci zakoračila je u eru automatizacije uvođenjem robotiziranog sustava za raspodjelu jedinične terapije pri čemu pacijentima donosi veću sigurnost i preciznost u doziranju lijekova, a sestrama i tehničarima rasterećenje administracije lijekova.
Uz to, uređena je nova operacijska dvorana za urologiju vrijedna 200 tisuća eura čime će jedini odjel urologije u županiji povratkom na matični odjel nakon završetka obnove, uskoro proraditi punim kapacitetom.

-K vinkovačkoj bolnici gravitiraju stanovnici, ne samo grada nego i iz cijele Vukovarsko-srijemske županije i šire. Zahvaljujem Vladi i županu, koji je stupanjem na mandat najavio ulaganje u zdravstvenu skrb kao jedan od prioriteta, što i čini. Hvala i ravnatelju na operativnosti, želji i inicijativi za podizanjem zdravstvene usluge na višu razinu, što smo imali priliku vidjeti danas, poručio je gradonačelnik Josip Romić.
Kroz Interreg projekte prekogranične suradnje (Hrvatska – Srbija i Hrvatska – BiH – Crna Gora), bolnica jača kapacitete za borbu protiv karcinoma dojke i vrata maternice.
Kroz projekt CALL4HER, nabavljen je suvremeni UZV uređaj za naprednu dijagnostiku dojke.
U iščekivanju rezultata projekta projekta AMICA, kao vodeći partner, planiraju nabavu mamografa s mogućnošću biopsije, što bi bila potpuno nova i preciznija metoda dijagnostike u ovoj ustanovi, ključna za rano otkrivanje bolesti i veće stope preživljavanja.

-Sljedeći veliki cilj uprave je izgradnja nove zgrade koja bi objedinila odjele psihijatrije i fizikalne medicine. Time bi se psihijatrija izmjestila s trenutne lokacije u tzv. “staroj bolnici” u sam bolnički kompleks, čime bi se osigurala bolja logistika, suvremenije tehnike liječenja i viša razina dostojanstva za pacijente, želja je ravnatelja uz podršku i zahvalu Upravnom vijeću bolnice.
-Radimo na tome da bolnica bude mjesto povjerenja za sve građane te zahvaljujemo Ministarstvu zdravstva i ministrici Ireni Hrstić, premijeru Andreju Plenkoviću i Vladi te ravnatelju i svim djelatnicima na njihovoj požrtvovnoj i predanoj skrbi za pacijente. U novoj godini želimo puno strpljenja, snage i uspjeha u skrbi za pacijente, vjerujući kako je ovo rezultat uzajamne suradnje i podrške, zaključio je vukovarsko-srijemski župan.



