
Jučer je u mirisnim poljima lavande pokraj Bogdanovaca održana manifestacija istoimenog mirisnog naziva.
Manifestaciji se odazvalo Udruženje obrtnika Vinkovci koje oduševilo posjetitelje zanimljivim i kreativnim radionicama izrade vjenčića od lavande i raznih drugih ukrasa. Lavanda je poslužila i kao divan ukras ljetnim frizurama koje su izrađivala Učenička zadruga Srednje strukovne škole Vinkovci, a uz frizuru mogli ste vidjeti i prigodne haljine krojačice Zdenke Žgela.
Za potpun doživljaj pobrinula se poznata vinkovačka destilerija Abelo koja je za ovu prigodu priredila koktele od lavande te vukovarski pčelari koji su pokazali kako je lavanda odlična i kao med!
Svi su ponijeli prekrasne uspomene i fotografije iz rascvjetanih polja koja izgledaju kao da rastu usred nekog od dalmatinskih otoka. Prekrasna razglednica Slavonije na kakvu nismo naviknuli još jedan je dokaz kako živimo u malom komadiću raja u kojem možemo uzgojiti gotovo sve, a udruženim snagama lokalnih proizvođača i obrtnika ponuditi doživljaj za pamćenje.




